Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Żywienie w Przedszkolu "Orzełki"

Kategoria: Jadłospisy Opublikowano: poniedziałek, 09 styczeń 2017 Marta Knaź-Nowak

szkolnejedzenie620

      Posiłki serwowane w Przedszkolu „Orzełki” przygotowywane są przez kuchnię Spółdzielni Socjalnej „Na Winiarach”.  Zapewnia ona naszym Przedszkolakom smaczne, urozmaicone domowe posiłki. Podstawowym celem, jaki przyświeca  podczas planowania jadłospisów jest zastosowanie w praktyce zasad prawidłowego odżywiania dzieci.

        Każdego dnia przedszkolaki otrzymują 4 smaczne posiłki: śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad oraz podwieczorek. Respektujemy diety dzieci zgodnie z zaleceniami Rodziców (możliwość eliminacji i zastąpienia produktów, na które dziecko jest uczulone).

W ciągu całego dnia dzieci bez ograniczeń mają udostępnioną do picia wodę mineralną niegazowaną.

Do drugiego śniadania i podwieczorku przedszkolaki otrzymują dodatkowo do wyboru jabłko lub marchewkę.

W naszym przedszkolu do potraw dodawana jest sól sodowo-potasowa.

      Jadłospisy opracowywane są w oparciu o ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady [ UE] Nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011r. w cotygodniowych jadłospisach podawana jest informacja o obecności alergenów w przygotowywanych posiłkach. Poniżej zamieszczamy wykaz 14 alergenów – substancji i produktów powodujących alergię lub reakcję nietolerancji.

Z przyczyn niezależnych od Przedszkola jadłospis na dany dzień może ulec zmianie.

 

ALERGENY  

 

Odsłony: 3696