Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

Zwycięzcy konkursu "Jaki znak Twój? - Orzeł Biały" zostali nagrodzeni!

Kategoria: Aktualności Opublikowano: poniedziałek, 18 maj 2015 Marta Knaź-Nowak

18.05.2015 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie odbyła się gala wręczenia nagród uczestnikom konkursu plastycznego organizowanego przez Przedszkole „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej pod hasłem  „Jaki znak Twój? - Orzeł Biały”.

    Rozpoczynając uroczystość dyrektor Caritas ks. Krzysztof Stawski podziękował wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom i opiekunom za podjęty trud w przygotowaniu prac artystycznych. Mali artyści i ich rodzice przyjęli również gratulacje od Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza, który podkreślił wagę wychowania patriotycznego w dzisiejszych czasach.
    Przybyli goście mogli obejrzeć krótkie przedstawienie o tematyce patriotycznej przygotowane przez dzieci z Przedszkola „Orzełki”. Mali aktorzy, którzy pięknie prezentowali się w strojach o barwach narodowych z dumą odśpiewali hymn Polski, recytowali wiersze o naszej ojczyźnie i zatańczyli „Krakowiaka”.
    Po występie przedszkolaków nadeszła długo oczekiwana chwila wręczenia nagród laureatom konkursu. Zdobywczyni I miejsca Amelia Kolska z Przedszkola nr 1 „Wesołe Nutki” otrzymała w nagrodę tablet. Ze swej nagrody również bardzo zadowolona była Monika Miczyńska z Przedszkola nr 3 „Kubuś Puchatek”, która nagrodzona została aparatem fotograficznym. Fundatorem nagrody za trzecie miejsce byli Państwo Daria i Krzysztof Bieleccy prowadzący Stajnię Jantar, dzięki którym Alicja Pękała z Przedszkola nr 17 „Piastowska Gromada” będzie miała możliwość spróbowania swych sił w jeździe konnej.
    Organizatorzy nagrodzili również przedszkolaków, których prace zostały wyróżnione w konkursie. Tymon Wesołowski z Językowego Przedszkola „Prymus” oraz Aniela Przykucka z Przedszkola im. bł. E. Bojanowskiego otrzymali książki edukacyjne, a w ręce „Szczytników” z Przedszkola nr 14 „Mali Piastowie” powędrował kosz słodyczy. Ksiądz Krzysztof Stawski pogratulował każdemu z uczestników konkursu z osobna wręczając pamiątkowe dyplomy i upominki.

  Fotorelacja

Marta Knaź-Nowak

Odsłony: 9789