Best Joomla Templates by User Reviews BlueHost

O nas

Kategoria: O nas Opublikowano: środa, 04 styczeń 2012 Joomla

przedszkole Orzełki   Przedszkole „Orzełki" to miejsce, które za cel stawia sobie wszechstronny rozwój dziecka, szczególnie w sferze: moralnej, psychicznej i fizycznej. Przedszkole działa na podstawie wpisu do ewidencji przedszkoli niepublicznych z dnia 30.08.2013 r.
   Przedszkole wyposażono tak, aby dzieci czuły się w nim komfortowo, by mogły uczyć się, bawić, nawiązywać znajomości, przyjaźnie, by mogły wesoło poszaleć i odpocząć, czyli po prostu być sobą – dziećmi. Naszym pragnieniem jest stworzenie wyjątkowej atmosfery, w której dzieci będą mogły swobodnie pogłębiać indywidualne zainteresowania i zdolności. W tym celu wykorzystywane będą elementy wielu atrakcyjnych metod wspierających aktywność dziecka.
  Jesteśmy przedszkolem ukierunkowanym prozdrowotnie. Naszym celem i zadaniem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych rodziców zatroskanych o przyszłość swoich pociech promujemy zdrowy styl życia, który jest nieodłącznie związany z aktywnością ruchową jak i edukacją ekologiczną. Poza tym nie zapominamy o wpajaniu naszym małym pociechom wartości chrześcijańskich i zapoznawania ich z tradycjami patriotycznymi. W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa cały obiekt, z wyjątkiem sal bawialnych oraz łazienki, jest monitorowany. Przedszkole spełnia wszystkie wymogi przeciwpożarowe, higieniczno-sanitarne oraz zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.


W ramach czesnego oferujemy zajęcia dydaktyczne zgodne z podstawą programową. Są to m.in.:

   • zajęcia dydaktyczne prowadzone według programu własnego „Pozwólmy Dzieciom Rozwinąć Skrzydła" napisanego przez nauczycielki naszego przedszkola, a zatwierdzonego przez metodyka wychowania przedszkolnego;
   • popołudniowe zajęcia plastyczne, techniczne, manualne;
   • zajęcia teatralne;
   • zajęcia umuzykalniające;
   • relaksacja;
   • nauka dobrych manier;
   • gimnastyka ogólnorozwojowa.

 

 Ponadto, zgodnie z profilem oferujemy szereg zajęć dodatkowych:

   • religia;
   • arteterapia;
   • integracja sensoryczna;
   • język angielski.

 

 Oprócz tego w ramach czesnego oferujemy:

   • udział w programie „Cała Polska czyta dzieciom";
   • spacery i zabawy na świeżym powietrzu;
   • przesiewowe badania logopedyczne;
   • konsultacje z fizjoterapeutą;
   • konsultacje z psychologiem;
   • atrakcje takie jak: wycieczki, spotkania z przedstawicielami ciekawych zawodów;
   • obchodzenie urodzin i dni okolicznościowych (pasowanie na przedszkolaka, Mikołajki, Bal Karnawałowy, Święto Wiosny, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka i wiele innych).


W naszym przedszkolu dzieci przebywają w 3 grupach. W każdej grupie znajduje się do 24 dzieci z jednego rocznika lub też zbliżonych wiekowo.

GODZINY OTWARCIA
Przedszkole czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 16.30

SCHODZENIE SIĘ DO PRZEDSZKOLA
Do Przedszkola ze względu na rozkład dnia dzieci przychodzą do godziny 8:15 - o godz. 8.30 rozpoczyna się śniadanie. Ewentualne późniejsze przyjście dziecka do przedszkola należy zgłosić do godz. 9.00.

PRZERWA WAKACYJNA
Przedszkole pracuje cały rok kalendarzowy.
W okresie szkolnych przerw świątecznych, ferii zimowych i wiosennych, wakacji lub też w innych terminach w przypadku zwiększonej absencji dzieci zajęcia są organizowane w grupach łączonych.

ODBIERANIE DZIECI
Dzieci mogą być odbierane jedynie przez osoby upoważnione do tego przez rodziców i zapisane w złożonym w Przedszkolu upoważnieniu.

ODPOCZYNEK
Z drzemki poobiedniej korzystają tylko chętne dzieci. Pozostałe przedszkolaki mają możliwość odpoczynku i wyciszenia się słuchając muzyki relaksacyjnej lub bajek czytanych przez nauczyciela.

URODZINY
W naszym Przedszkolu obchodzimy urodziny. Jest to wyjątkowy dzień w życiu każdego dziecka. Jubilat jest szczególnie traktowany, wszyscy składają mu życzenia, śpiewają "Sto lat" i częstujemy się smakołykami (dziecko może przynieść je z tej okazji).

CHORE DZIECI
Dzieci: przeziębione, zakaźnie chore, z gorączką, kaszlem lub katarem nie są przyjmowane do Przedszkola. Jeśli dziecko źle poczuje się w trakcie pobytu w przedszkolu natychmiast powiadomimy o tym rodziców lub opiekunów. Prosimy o zgłaszanie nam wszystkich przypadków zachorowań dzieci na choroby zakaźne.

ZABAWKI
W naszym przedszkolu obowiązuje jeden dzień w tygodniu (CZWARTEK), ogłoszony Dniem Zabawek. Tego dnia dzieci mogą przynieść ze sobą do przedszkola swoją ulubioną zabawkę. Dzieci leżakujące mogą mieć ze sobą codziennie pluszaka lub inną przytulankę do spania.

Odsłony: 5436